V Dobříši bylo otevřeno stálé testovací místo na Covid-19

DOBŘÍŠ – Město Dobříš uzavřelo smlouvu s Českou nemocniční, s. r. o. a od pondělí 3. ledna byl zahájen provoz stálého testovacího místa na Covid-19.

 „Město Dobříš ani jeho organizace nevlastní žádné vhodné prostory, ve kterých by nedocházelo k provoznímu střetu se zájemci o testování, a proto byla zvolena varianta mobilního kontejneru,“ řekl za Městský úřad Dobříš Petr Oplíštil, referent společné státní správy a samosprávy z oddělení tajemníka.

Místostarostka Dagmar Mášová k nově otevřenému testovacímu místu doplnila, že toto řešení samozřejmě splňuje veškeré hygienické a procesní požadavky a z důvodu dobré dostupnosti je umístěno na jihovýchodním rohu dobříšské sportovní haly.

Společnost Česká nemocniční bude testovat bez objednání, bez čekání a bez bolesti. Stálé testovací místo v Dobříši je otevřeno od 3. ledna. Od pondělí do pátku můžete na testování přijít od 8:00 do 12:30 a od 13:30 do 19:00 hod., v sobotu bude v provozu od 10:00 do 14:00 hod. a v neděli od 14:00 do 19:00 hod. Testovací místo bude otevřeno také o státních svátcích a v případě velkého zájmu je předjednáno rozšíření kapacit.

Pokud se budete chtít na testování objednat předem, můžete využít jednoduchý on-line objednávkový systém na webu www.cntesty.cz. Ten nabízí možnost zadání konkrétního času v tříminutových intervalech. „Společnost díky dohodě s městem garantuje dodání výsledků antigenního testu na místě, potvrzení elektronicky nejpozději do 6 hod., ale typicky ho testovaný dostane do 30 min., u PCR testů pak nejpozději do 24 hodin,“ upřesnil Petr Oplíštil.

Kontakt na stálé testovací místo v Dobříši:

  • Adresa: Školní 36, 263 01 Dobříš (boční vstup do velkého sálu městské sportovní haly)
  • e-mail: dobris@cntesty.cz
  • : 606 864 568

Komentáře