Vladimír Král: Tři tisíce voličů rozhodlo o směřování třicetitisícové Příbrami

Vladimír Král. Foto: archiv Šance pro Příbram

PŘÍBRAM – Komunální volby jsou už minulostí, vládnoucí koalice je už známa a ustavující zastupitelstvo se podle všeho zřejmě uskuteční 17. října. Nicméně jednotlivé politické subjekty ještě hodnotí a analyzují průběh voleb a také se už připravují na svou roli v novém volebním období.

Šance pro Příbram opět míří se svými dvěma zastupiteli do opozice a tak jsme se jeho lídra Vladimíra Krále zeptali na to, jak podle něj bude volební období 2022 – 2026 vypadat.

Šance i přes opravdu masivní kampaň získala opět dva mandáty, není to vzhledem k intenzitě kampaně málo? Nicméně podobně na tom jsou i další strany v zastupitelstvu… Čím si to vysvětlujete?

Neuvěřitelně nízká volební účast občanů. Paradoxně tedy cca tři tisíce voličů rozhodlo o směřování třicetitisícové Příbrami. Výsledek je třeba přijmout a za Šanci pro Příbram deklaruji „Začínáme pracovat pro lepší Příbram“.

Už je jasné, že společně s dalšími stranami a hnutími skončíte v opozici a vládnout bude ANO a ODS, nicméně to bude o pouhý jediný hlas, je podle Vás tak větší šance, že i Vy budete mít víc prostoru prosadit některé ze svých bodů volebního programu?

Tím jsem si naprosto jistý. Náš komplexní pohled na rozvoj města není možné neakceptovat. Otázkou samozřejmě je, jak dlouho toto účelově sestavené vedení radnice (ANO +ODS ??????????????) vydrží.

Pokud ano, tak které z bodů Vašeho volebního programu mají pro Vás prioritu a chtěli byste se v tomto volebním období zaměřit na jejich prosazení?

Těch bodů je samozřejmě více, naprostou prioritu však má modernizace ČOV. Bez ní se město Příbram „nepohne z místa“.

Společně s vámi v opozici budou i Spojenci a Piráti, se kterými už máte zkušenosti z minulého volebního období, jaký postoj ale očekáváte od dvou nováčků SPD a Příbram 2030?

Vyzpytatelný postoj.

Prakticky souběžně s oznámením koalice, přišla i zpráva, že se bude znovu vyhlašovat výběrové řízení na opravu bazénu, co tomu říkáte a dočkáme podle vás v tomto volebním období slibované rekonstrukce?

V této věci mne už po osmi letech příprav – „nepříprav“ a přešlapování na místě, nepřekvapí snad vůbec nic. Je to smutné, voličům ANO tato neschopnost představitelů radnice patrně nevadí. Pro mne nevysvětlitelné. Abych však neuhýbal z otázky – nedočkáme.

Děkuji za rozhovor.

Komentáře