Lazsko zřídilo transparentní účet na pomoc mladé mamince, náhle postižené mrtvicí

LAZSKO – V polovině prosince 2022 zasáhla v obci Lazsko v rodině Maráškových tragická událost. Obec Lazsko se rozhodla pro zmírnění jejich tíživé situace zřídit transparentní účet. Co se přesně stalo a k čemu budou vybrané peníze použity, níže napsal pan Pavel Mrášek.   

         „Chtěl by vám představit mojí skvělou ženu Denisu. Je jí 33 let, máme spolu dva krásné zdravé syny (11 měsíců a 3 roky), domeček se zahrádkou a spoustu plánů do budoucna.

         Do té nešťastné události byla plná života, zdravá a šťastná. Jednoho prosincového dne nám však do života vstoupila nezvaná návštěva jménem mrtvice. Bohužel přišla nečekaně a ve velké síle. Žádné varování předem, žádné příznaky, vlastně ani není typickým adeptem na tuto nemoc. Nekouří, nepije, sportuje, zdravě se stravuje a stejně… Jedno pondělní odpoledne si šla s kamarádkou zacvičit do fitka, ale z něj se už domů nevrátila.

         Záchranka ji nejdříve převezla do příbramské nemocnice a následně byla poslána do Prahy Na Homolku, kde prodělala operaci mozku a následně skončila v kómatu. Od lékařů přišla zdrcující zpráva, že už nemusí nabrat vědomí a pokud ano, s největší pravděpodobností už nikdy neuvidí. Po patnácti dnech se naštěstí z kómatu probrala, ale k následkům mrtvice se přidružily ještě další komplikace jako například zápal plic a chronická sepse. Momentálně je hospitalizovaná na oddělení následné intenzivní péče.

         Do dnešního dne není schopná sama dýchat, tudíž je napojena na umělou plicní ventilaci, která jí s dýcháním pomáhá, nedokáže polykat, takže dostává stravu přes sondu do žaludku a nedokáže mluvit. Hýbe jen půlkou těla a vidí pravděpodobně jen rozmazaně. Nejhorší je ale pohled na její smutnou uplakanou tvář a vědět, že jí nemůžete nijak v tuto chvíli pomoci.    

         Celá rodina však věříme v to, že naši kluci jí dodají sílu a bude bojovat za to, aby se co nejrychleji zotavila a mohla se vrátit za námi domů. Je před námi ale ještě dlouhá cesta, která se bude skládat převážně z rehabilitací a psychologické podpory.  Sbírkou bychom chtěli pomoci k neodkladným rodinným výdajům a k pokrytí nákladů za kvalitní lékařskou a rehabilitační péči, aby se Denča mohla vrátit domů ke svým malým dětem a milujícímu manželovi. Pokud Vás příběh aspoň trochu zaujal, je možné přispět na transparentní účet. Za každou korunu předem moc děkujeme.“

Odkaz na účet:  https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/123-9644930247

Komentáře