Zajímavý aprílový odposlech

Do redakce listu Naše Kocourkovo dorazil anonymní balíček. Po rozbalení jsme zjistili, že je v něm skrytě pořízená nahrávka rozhovoru v parlamentním bufetu mezi současným ministrem financí Zbyňkem Stanjurou a jeho předchůdkyní Alenou Schillerovou. Uvádíme přepis závěrečné pasáže.

ZS: Teda Aleno, vy jste nám dali s těmi obstrukcemi kolem snížení valorizace důchodů…

AS: To se nesmíš Zbyňku divit. My bychom si bez důchodců ani neškrtli. My aňáci jsme ale byli v pohodě. Andrej nám posílal koblihy, v sále jsme drželi jenom žvaňohlídky a ostatní hajali v kancelářích. Bylo to trochu jako na pionýrském táboře za mlada. U mě v kanclu jsme hráli flašku, byla sranda.

ZS: Jo, viděl jsem tvoji fotku ve spacáku, důchodcům se musely zvednout hormony. Ale chápu, o hlasy se musí bojovat všemi zbraněmi. Nicméně, Aleno, s tím strašným dluhem musíme něco dělat!

AS: Taky vidím, že se suneme do průseru, nejsem úplně blbá. Ale dokud nám ty kecy lidí žerou, nepřestaneme. Zbyňďo, ruku na srdce, vždyť vy taky lžete jak na objednávku a slibujete nesplnitelné.

ZS: Jasně že taky lžeme, ale míň! To nás omlouvá! A sama uznáváš, že za pár let nebude na žádné důchody! Ani pro nás dva! Jednoduchá pravda je, že tu zanedlouho budeme jak u snědeného krámu.

AS: Ty jsi ale legrační! Víš kdo má v politice pravdu? Ten, kdo dostane od voličů hlas. To je hlas boží. Dokud voličům nedojde jak na tom skutečně jsme, tak budeme mít pravdu my. My se na klubu ANO divíme, že to lidem nedochází, ale máme z toho radost. A neboj, na platy poslanců bude vždycky.

ZS: Alčo, to je ale odporné.  Vy víte jak na tom jsme, a zneužíváte toho! Co na to Okamura?

AS: Já ti Zbyňku prozradím tajemství, ale nikomu to neříkej. My se s Tomiem tajně intenzivně kamarádíme. Je to s ním ale těžké. Představ si, on si fakt myslí, že na tom jsme zatím dobře. A taky že je Čech jak poleno. Tomu troubovi nedochází, že po příštích volbách si to s vámi prohodíme, a že bychom s ním měli vytvořit koalici. Jasně, že budeme svalovat všechny problémy na vás, ale něco alespoň na první pohled rozumného budeme muset lidem předhodit.  To ale Tomio nedokáže.

ZS: Popravdě, už se na tu střídačku těším. Nebaví mne sestavovat nesmyslné rozpočty a vymýšlet si, proč to nejde splnit.  A ještě být za daňového zlouna po tom socialismu, co jste tady se socany a komunisty vytvořili. To se mi to potom z opozice bude kritizovat! Já si tě Alčo vychutnám, až budu volat po zvyšování platů, důchodů a kritizovat, že neděláte nic s inflací!

AS: Ty, Zbyňku, já mám bombový nápad. Jak jsem řekla, s tím Okamurou to dohromady nepůjde. Socany a komouše už asi v parlamentu do party taky mít nebudeme. Co kdybychom se po volbách spojili spolu? Vždyť v mnoha městech nám to skvěle funguje! Třeba v Příbrami!

ZS: Já ti Alčo nevím…  Když vy fakt lžete víc než my. Je fakt, že už vám z party vypadl Miloš, ale Andrej je opravdu nepřijatelnej. V senátních volbách si ani neškrtnete.

AS: Neboj, to se nějak udělá. Andrejovi šoupneme další dotace a on se stáhne, stejně mu o nic jiného nejde. A třeba mu dopadne blbě odvolání u toho jeho soudu. Zůstaneme my s Kájou Havlíčkem a spolu se přece domluvíme na všem!

ZS: Rychlopalný Havlíček a krásná Alča…. To nezní špatně. My také setřeseme některé 4 % otrapy a bude nám spolu hej!

AS: Zbyňku, vy máte nějaké smlouvy s homosexuály? Mně moc nevoní, otravují pořád s tím rovnoprávným manželstvím. Ale na veřejnosti o nich takhle ošklivě mluvit nesmíme. Jde o hlasy!

ZS: Ale jdi ty popleto, myslím volební 4 % otrapy. Když dáme dohromady naše procenta, nikdo na nás nebude mít. Někomu to bude připomínat opoziční smlouvu. Tak pro to naše spojenectví budeme muset vymyslet nějaké dobře znějící pojmenování. Co třeba: Ano, navždy Spolu.

AS: Ano, jako věrní manželé, to je krása…. Zbyňku, ty jsi fakt dobrej. Proč ty vlastně nejsi v ANO? Nesměl bys ale odmlouvat Andrejovi! Znáš to: kdo nejde s námi, jde proti Agrofertu.

ZS: Ani nevím. Ale tak mne napadá, nezahrajeme si také flašku? Když už jsme ti skoro manželé…

AS: Ty kujóne, ty se nezdáš! Tak to tady za mne zaplať a já jdu napřed…. Ale nezapomeň: před lidmi si pořád jdeme po krku a nemůžeme si přijít na jméno. Ty máš ale moc hezké jméno, Zbyňoušku…

ZS: Ty také Alíku, ale už upaluj! Pane vrchní, platím, měli jsme šest koňaků. Kolik že to, 48 Kč??? Ta potvora inflace už dolezla i do parlamentu, budeme s tím muset něco dělat. Jak nám to pořád říkají Andrej s Alenou – zastropovat ceny. To je nápad! Zastropujeme ceny v parlamentu!

Další hovor se bohužel vytratil v hlaholu parlamentního baru. Naše Kocourkovo je přesvědčeno, že máme světlou budoucnost zajištěnu. Alespoň politici určitě, děkujeme jim za tu divadelní dřinu.

Václav Dvořák

Komentáře