Krampuslauf přilákal tisíce lidí nejen z Příbrami

PŘÍBRAM – První prosincový den prošel městem poprvé průvod ďábelských krampusů. Tato podívána přilákala tisíce diváků. Prostranství mezi gymnáziem a aquaparkem bylo nabité lidmi k prasknutí. Někteří neváhali podniknout cestu do Příbrami i několik stovek kilometrů.

Krampusové jsou rakouskou a německou obdobou českých čertů a obliba jejich průvodů v poslední době v českých městech roste. To ostatně potvrdila i návštěvnost této akce v Příbrami. Diváci začali přicházet k třídě Osvobození už hodinu před začátkem průvodu. V pět hodin v podvečer vyrazila od Q-klubu první ze čtyř skupin kampusů a zamířila po silnici lemované zábranami k příbramskému bazénu. Celou trasu pro veřejnost snímal dron a dění se přenášelo na velkoplošnou obrazovku. Ta stála na křižovatce pod divadlem.

Už během prvních kroků dav návštěvníků rohaté masky nadšeně vítal a v rukou se objevily mobily a fotoaparáty, které se snažily ulovit co nejlepší záběr. Krampusové nabíhali do davu, zvonili kravskými zvonci a doprovázely je ohňové efekty a tvrdá rocková muzika. Ochotně ale pózovali fotografům a kamerám, zdravili se s dětmi i dospělými a s každým, kdo chtěl, se rádi nechali vyfotografovat.

Na akci nechyběli ani zástupci vedení města, konkrétně místostarostka Alena Ženíšková a starosta Jindřich Vařeka. „Jsem tady s vnučkou, která se bála tak v té správné míře, aby byla aspoň chvilku hodná. Čekali jsme návštěvnost kolem deseti tisíc lidí, ale myslím si, že jich je tu víc, ale těžko to spočítat,“ komentoval pro náš web průběh prvního příbramského krampuslaufu příbramský starosta, který společně s místostarostkou neskrýval radost jak z průběhu celé akce, tak z davu návštěvníků, mezi kterými byli převážně lidé z Příbrami a okolí, ale třeba i z dalekého Brna.

Po skončení průvodu následoval ohňostroj a koncert kapely Výčep. Další podrobnosti o průběhu této akce v našem městě se už brzy dovíte z reportáže kolegů z TV Fonka, kteří ji pro vás připravují.

 

Komentáře