Od začátku října zmizela na Příbramsku čtyři jízdní kola

PŘÍBRAMSKO – Jízdní kola jsou pro zloděje neustále dobrým zbožím, které se dá lehce zpeněžit. Od začátku října byla ukradena dvě kola v Příbrami a dvě na Dobříšsku. Pachatelé je brali především ze sklepů.

„Za posledních čtrnáct dní evidujeme na Příbramsku třináct vloupání do sklepů, polovinu z nich jen nenechavci prohledali, nenašli nic hodnotného, a proto v nich nakonec nic nevzali. V ostatních se jim hodila kola, alkohol a nářadí,“ přiblížila současnou situaci v oblasti majetkové kriminality policejní komisařka Monika Schindlová.

Majitelé kol by měli více dbát na zabezpečení svého majetku. Jestliže je ukládají do společných prostor domu, jako jsou kolárny, kočárkárny či sklepy, je nutné dbát na uzavírání vstupních dveří do objektu a na stálé uzamčení sklepů i kol samotných. To platí i na jejich uskladnění na balkonech, v kůlnách, garážích či zahradních domcích.

„Důležité je také používání kvalitních zámků, protože petlice s visacím zámkem nejsou pro zloděje velkou překážkou. Pro případ odcizení kola je dobré si poznamenat jeho výrobní číslo, barevné provedení, nápisy a vybavení, popřípadě i různá zvláštní znamení, podle kterých si ho majitel může případě identifikovat,“ připomíná ještě Schindlová.

Komentáře