Komentář: Hledají se příbramské Technické služby Zn: Spěchá

PŘÍBRAM – Tak nám po letech napadlo v Příbrami zase trochu sněhu. Žádná kalamita, ještě před pár lety byla takováhle zima úplně normální. Nicméně nyní se liší tím, že se po Příbrami prakticky nedá pohybovat. A to ani vozidly ani pěšky. A úspěšně by se dala hrát soutěž o výhru, kdo aspoň na chvíli viděl někoho z Technických služeb města Příbram v ulicích… Vítěz by mohl získat třeba hrablo.

Loni po nástupu do funkce uvedla nová ředitelka Technických služeb Irena Hofmanová v městském zpravodaji Kahan, že se nebrání konstruktivní kritice, dnes by jí asi většina obyvatel Příbrami řekla, že by stačilo, aby tato příspěvková organizace města začala aspoň „něco“ dělat… A že by stačilo, kdyby fungovala aspoň jako za ředitelování Ladislava Michvocíka – a že tehdy taky žádná hitparáda nebyla, ale pořád to bylo lepší než nyní.

Ovšem současný stav chodníků a ulic města není na řadových zaměstnancích Technických služeb, ale jde za vedením této organizace. To musí umět pružně reagovat na situaci a zajistit potřebné podmínky svým zaměstnancům pro práci. Sekačka předělaná na zimu na frézu, v současné situaci fakt nestačí…  A čekat, až přestane sněžit také ne, protože to už pak do těch ulic a na chodníky nemusíte taky vyjet vůbec.

Pro příští rok se možná bude navyšovat příspěvek Technickým službám, ovšem mnozí zastupitelé i obyvatelé města si kladou otázku: Na co?

Samozřejmě, že ne všechny silnice v Příbrami jsou městské. Vedou tu také tahy státní či krajské a ani ty nejsou sjízdné. Věta, že „zima silničáře opět zaskočila“ už léty zlidověla jako smutný vtip. Nutno přiznat, že svůj díl na neprůchodnosti města mají i majitelé nemovitostí, protože od roku 2008, kdy začal platit tzv. „chodníkový zákon“, kdy povinnost úklidu chodníků před domem přešla z majitelů nemovitosti na vlastníky chodníků – tedy města a obce, zkrátka přestala chodník před svým domem uklízet. Ovšem i v současné době se především ve čtvrtích s rodinnými domy najdou tací, kteří stále sníh odklízejí.

A drobný vzkaz pro vedení Technických služeb: Oni nečekají, až přestane sněžit, odklízejí průběžně.

Komentáře