„I bez nohou to půjde!“ Sbírka pro Honzu z Hluboše, který bojuje s následky pracovního úrazu

Foto: archiv rodiny

HLUBOŠ – Sbírkou bychom chtěli pomoci Honzovi z Hluboše a jeho rodině, které se v dubnu letošního roku ze dne na den změnil celý život. Shodou nešťastných událostí přišel Honza o obě nohy.

Vybrané peníze by rodina použila k doplacení hypotéky, která je momentálně nejvíce finančně zatěžuje, případně k nákupu odlehčeného invalidního vozíku, který by Honzovi pomohl „udržet krok“ s jeho malými dětmi.

Obyčejný pracovní den se změnil jedním okamžikem a souhrou nešťastných událostí v den, který změnil celé rodině životní směr a všechny jejich obyčejné plány. Při obsluze nákladní soupravy na Honzu najel plně naložený návěs a tím došlo k devastujícímu zranění obou dolních končetin. Díky rychlé pomoci IZS a letecké přepravě do Motolské nemocnice tuto hroznou událost přežil. Vyhráno ale ještě neměl. Už na místě bylo jasné, že se levou nohu zcela jistě nepodaří zachránit. Pravá noha byla rozdrcená v kotníku.

Ani po dlouhé sedmihodinové operaci, při které bylo nutné amputovat levou nohu v kyčli nebylo jisté, zda Honza tuto strašnou nehodu přežije.

Více o sbírce najdete ZDE

Komentáře