Milovníci turistiky se zítra z Dobříše vydají do Brd za duchem Fabiánem

DOBŘÍŠ – Milovníci turistiky a brdské přírody se dají dostaveníčku zítra na Dobříši. Koná se tam už 50. ročník pochodu Putování po Brdech, jehož cílem je „najít“ brdského ducha Fabiána.

Start je před dobříšskou sportovní halou v době od 7 do 9 hodin. Cíl pochodu je tamtéž v rozmezí od 11 do 17 hodin, kde každý účastník obdrží suvenýr pochodu.

Vybrat si pochodníci mohou z  tras na turistické mapě „Okolí Prahy“v délce 15, 30, 40 a 50 km.  „Nemusíte nutně chodit pěšky, můžete jet i na kole, cyklotrasy připraveny. Vhodné jak pro děti a mládež, tak i pro dospělé milovníky brdské přírody,“ říká za pořadatele Miloslav Hrabák a připomíná, že se startovné nevybírá.

Akci pořádá Odbor vysokohorské turistiky Klubu českých turistů v Dobříši a Kiwanis klub Příbram. Okolo třinácté hodiny pak v místě cíle pochodu dojde k předání pamlsků pro psy v psím útulku, které členové Kiwanis klubu Příbram vybrali v rámci tradiční srpnové akce Loučení s prázdninami. Dobroty pro psy si převezme starosta Dobříše Pavel Svoboda.

Komentáře