Zkušenost zvítězila. Trenérem skupiny Střed je příbramský Tlačil

ČR/PŘÍBRAM – Volba nejlepšího trenéra skupiny Střed byla vyrovnaná. Nakonec v ní rozhodl jeden jediný hlas, který připadl Janu Tlačilovi z Příbrami.

Pro příbramského manažera Miroslava Bláhu byl příchod trenéra Jana Tlačila prioritou. Vysnil si ho a pracoval na něm několik let. Všechna jednání nakonec dospěla do úspěšného konce, přičemž někdejší extraligový kouč Českých Budějovic nebo Mladé Boleslavi nastoupil do funkce před nedávno skončenou sezonou.

Vyplatilo se. Tlačil dal mužstvu řád, neohroženě jej vedl druholigovými nástrahami. Ba co víc, z nenápadného kapra udělal dravou štiku, se kterou musela celá 2. liga počítat.

Okamžitě byl znát jeho rukopis. Není to trenér, který by dělal věci jen tak polovičatě. Právě naopak. Zakládá si na intenzivní fyzické přípravě, kterou podporuje detailními rozbory všech soupeřů. To vám v Příbrami potvrdí všichni, kdo Jana Tlačila znají. A právě proto ho Miroslav Bláha chtěl tak moc zlanařit do svých služeb.

Správnost tohoto kroku se ukázala okamžitě. Příbramští na nic nečekali a bleskurychle zaujali postavení mezi elitními celky druhé ligy. Že byste čekali vyjukaného nováčka? Ale kdeže… Tohle opravdu nebyl ten případ.

Největší síla Středočechů tkvěla v jejich ofenzivě. Tlačilovi svěřenci dokázali produkovat rychlý, bruslařsky založený hokej, který vyšperkovali spoustou vstřelených branek. I tady je třeba zmínit přínos trenéra. Není to jen o tom, že si poskládáte mužstvo individualit, a to pak automaticky šlape jako dobře namazaný stroj.

Kdepak. I takový kádr musí mít správné vedení. Bez jasně rozdělených rolí, kvalitně sestavených tréninků nebo ideálně nastavené taktiky nezmůžete nic.

Jan Tlačil zvládl první rok příbramské mise z tohoto pohledu znamenitě. Jinak řečeno – základy jsou postaveny pevně. Teď jde o to, jak moc příbramský dům do budoucna poroste. Stane se z něj nakonec vila, která se uhnízdí ještě o soutěž výš?

Druhé místo patří v hodnocení trenérů Petru Martínkovi z Kolína. Třetí skončil táborský Arpád Györi.

Zdroj: hokej.cz

 

Komentáře