Nový rybník letos očekává více návštěvníků, trávící dovolenou doma

Nový rybník. Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM –  Vzhledem k tomu, že kvůli koronaviru bude zřejmě víc lidí trávit letošní dovolenou v Čechách, tak se na jejich příval připravují nejrůznější rekreační oblasti, resorty a areály. Příbramské koupaliště Nový rybník není výjimkou.

Areál Nového rybníka je pro veřejnost otevřený s jistými omezeními kvůli pandemii koronaviru od 11. května. Nyní se ale jeho provoz pomalu vrací do normálu. Návštěvníci koupaliště se mohou těšit i na některé novinky. Mezi ty největší patří nově vybudovaná hobití vesnička s posezením a litorální pásmo s naučnou stezkou.

„Hobití vesnička se skládá ze čtyř domků, součástí nového prostoru je také přírodní posezení. To vše v příjemném stínu vzrostlých stromů. Litorální pásmo je uměle vytvořená mělčina osázená rostlinami. Tento prvek by měl přispívat k lepší kvalitě vody a celkovému zlepšení biodiverzity prostředí. Atraktivita litorálního pásma je umocněna dobrodružnou kamennou stezkou s naučnými tabulkami o vysazených rostlinách. Dále došlo k rozšíření dobrodružné lávky na ostrůvek, vybudování vstupu do vody pro imobilní, přibyla dětská skluzavka u SeZaM bistra, lavičky, nové stromy, keře a květiny,“ vyjmenovává novinky ředitel Sportovních zařízení města Jan Slaba.

Novinky si areál přichystal i v okolo bistra, částí veřejnosti přezdívaném kvůli své ceně okolo 14 milionů korun „nejdražší kiosek ve střední Evropě“. Kromě tematických večerů pro dospělé, které se konaly již v loňském roce, plánuje letos Sportovní zařízení města animační programy. „Cestování, jak se zdá, nebude tohle léto dostupné v takové míře, jako doposud. Reagujeme tak na zvýšenou poptávku po aktivitách v tuzemsku a od animačních programů si slibujeme větší rozmanitost využití volného času jak dětí, tak jejich rodičů, kteří si například mohou zahrát s přáteli nějakou hru nebo si v klidu zaplavat, aniž by se museli strachovat o své děti,“ říká Jan Slaba. V bistru se také letos rozroste nabídka jídel o čerstvé sendviče a bagety, borůvkové knedlíky nebo jogurty s ovocným rozvarem.

Naopak s minikempem, který se v areálu nachází se podle vedení města v souvislosti s letošním zájmem o dovolenou v tuzemsku příliš v propagaci a vábení turistů nepočítá. „Areál Nového rybníka není z našeho pohledu primárně určený jako prostor pro stanoviště nebo kemp. Sice ta možnost tady je, ale nějaká nadstavbová propagace není na místě, protože chceme, aby areál sloužil především lidem z města a návštěvníkům, kteří si tam přijdou relaxovat a v těch kempech není vždy úplný klid a úplný pořádek. Možnost ubytování tam je, ale není to prioritou Nového rybníka,“ konstatuje příbramský starosta Jan Konvalinka.

Komentáře