Zastupitelstvo se bude zabývat situací v Galerii Františka Drtikola

PŘÍBRAM – Na posledním zasedání městského zastupitelstva položila zastupitelka Markéta Škodová za Spojence vedení města otázku, jak je spokojeno s fungováním příspěvkové organizace města – Galerie Františka Drtikola. Po té přeložila několik výtek a pochybení, který se podle jejích zjištění měl ředitel galerie Jan Freiberg dopustit.

Radnice nyní přidala bod „situace kolem Galerie Františka Drtikola“ na program příštího zasedání zastupitelstva. To se uskuteční v pondělí 22. Května tradičně v 16 hodin. Opoziční zastupitel také za Spojence Václav Dvořák se ale podivuje nad tím, proč tento bod nebyl dán do programu rovnou, když o pochybnostech Markéty Škodové starosta Jan Konvalinka (ANO) a místostarosta Miroslav Peterka (ODS), pod nějž galerie spadá, vědí už měsíc. „Oznamuji, že na jednání ZM dne 22.5. bude projednávána situace kolem Galerie Františka Drtikola. Zatím mi není známo, proč starosta nedal tento bod rovnou do programu a má tam být zařazen až dodatečně,“ uvedl k zařazení bodu Václav Dvořák.

Příbramská zastupitelka za Spojence Markéta Škodová na posledním zasedání zastupitelstva konfrontovala vedení města se situací Galerii Františka Drtikola. Podle ní se chlouba našeho města bez většího zájmu jeho vedení a bez důsledné kontroly ministerstva kultury změnila za poslední tři roky v nedůvěryhodnou instituci podezřelou z dotačního podvodu… Více najdete ZDE.

Na její výtky reagoval ředitel Jan Freiberg svým vyjádřením ze začátku května, více najdete ZDE.

Komentáře