Zájemci si dnes mohou nanečisto vyzkoušet trať červnového Běhu okolo Pleše

Ilutrační foto.

NOVÁ VES POD PLEŠÍ – Běhání si jako rekreační sport v poslední době udržuje oblibu mezi širokou veřejností. Nejrůznější závody pro profesionály i amatéry pořádají nejrůznější spolky, sdružení i obce. Jeden takový závod se letos chystá i v Nové Vsi pod Pleší.

Samotný závod se uskuteční 24. června a už nyní se na něj mohou zájemci registrovat. Pořadatelé si na přípravě trati dali záležet a připravili zcela nový design tohoto tradičního běžeckého závodu. Ten byl známý pod názvem Novoveský běh. Nyní nese název Běh okolo Pleše a závodníky tentokrát zavede nikoli do Malé Hraštice, kde dříve z valné části běhalo, ale do okolí Nové Vsi pod Pleší a změní se také to, že dříve trasa primárně vedla po tvrdém povrchu a na silnicích za plného provozu, což nikdy není komfortní a nově se přesune do lesa.

Novu trať si dnes zájemci mohou nanečisto vyzkoušet od 18 hodin s Lukášem Korbou, který celý ten okruh vymyslel a osobně nakrokoval. Lukáš je zkušený běžec a cyklista, který má za sebou několik maratonů a pravděpodobně jako jediný běžel všech osm ročníků Novoveského běhu, na který letošní závod navazuje.

Dnes zájemce čeká 5 km s výkladem, tipy na útoky nebo upozornění na zákeřná místa. „Na každého účastníka čeká po doběhu akce 1+1 pivo zdarma od Café & Bistro Sabatissimo. Ovšem podmínkou účasti je uhrazená registrace na závod v den jeho konání,“ připomněl za pořadatele Tomáš Moldřík.

 

Komentáře