Pod kola aut nejčastěji vbíhají srny

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Za první čtvrtletí letošního roku došlo na příbramských silnicích k 61 srážkám se zvěří. Jen na přelomu minulého a tohoto týdne evidovali policisté sedm nehod, ve kterých figurovala zvěř. Vzniklá škoda vyšplhala na téměř čtvrt milionu korun.

„Nejčastěji vbíhaly pod kola projíždějících aut srny, v jednom případě divoké prase. Nejvíce střetů se zvěří se odehrálo na Sedlčansku, a to v brzkých ranních nebo nočních hodinách,“ uvádí policejní mluvčí Monika Schindlová.

Řidiči by se měli plně věnovat řízení a neustále být obezřetní. Nejlepším preventivním opatřením je nízká rychlost jízdy, tím vzniklá prostor pro včasnou reakci. „Pokud motorista spatří zvěř včas, měl by sešlápnout brzdový pedál a použít výstražné zvukové znamení. Jestliže již nejde srážce nijak zabránit, potom je nutné intenzivně brzdit a neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem víc nebezpečný, hrozí např. přejetí do protisměru, čelní náraz do protijedoucího automobilu nebo náraz do stromu u silnice,“ připomíná policejní mluvčí.

Komentáře