Po celém Česku se dnes rozezní kostelní zvony, důvodem je smutné výročí

ČR/PŘÍBRAM – Po celém Česku se dnes v pondělí 22. března rozezní kostelní zvony. Důvodem je pietní akce pořádaná občanskou inciativou Minuta ticha, která tak chce připomenout smutnou událost – rok od úmrtí prvního pacienta s covidem v zemi.

Ten den se ve stejnou chvíli po celé České republice rozezní kostelní zvony. „Vyzýváme ke společné minutě ticha v pravé poledne v pondělí 22. března. Přispěje-li k této vzpomínce vyzvánění kostelních zvonů, připomínka památky obětí v médiích či důstojné a všech politických motivů prosté vzdání úcty obětem z úst veřejně působících osobností, budeme si jako společnost moci říct, že jsme nenechali zvítězit lhostejnost a nezájem o osudy druhých,“ píše se ve výzvě občanské iniciativy Minuta ticha, která akci pořádá.

Jako první zemřel s koronavirem pětadevadesátiletý muž, který ležel v pražské Nemocnici na Bulovce. „Pacient byl velmi nemocný už předtím. Byl ve vysokém věku, měl řadu chorob, potvrdil se u něj covid-19. Dnes kolem 19. hodiny zemřel. Příčinou úmrtí bylo podle lékařů celkové selhání organismu.
 

Celkově se u nás koronavirem nakazilo už více než 1,4 milionu lidí. Přes 1,2 milionu se vyléčilo, avšak více než 23 tisíc lidí s onemocněním covid-19 podlehlo.

Komentáře