Březové Hory by se konečně měly dočkat bankomatu

ZŠ Březové Hory.

PŘÍBRAM – Několik let volají obyvatelé městské části Březové Hory po umístění bankomatu. Ten chybí nejen jim, ale i stovkám turistů, kteří po celý rok zamíří do tamních expozic Hornického muzea. Jednání o umístění bankomatu byla dlouhá a většinou neúspěšná, to by se nyní ale mělo změnit.

Po několikaletém jednání se nakonec podařilo místo, které nevadí památkářům, patří městu a v centru Březových Hor. „Bankomat bude umístěný v rámci rekonstrukce oplocení areálu základní školy blízko kostela. Dojít by k jeho instalaci mělo v rámci opravy Prokopské ulice. Těch umístění bylo navrhováno několik, ale bohužel jsme to museli vždy konzultovat s památkáři, vždy to ale býval problém, protože jim to vadilo prakticky všude a to i přesto, že přímo proti kostelu je ohyzdný kebab s mnohem větším vizuálním smogem, než bude mít bankomat, to jim nevadí,“ konstatoval místostarosta Martin Buršík.

Vedení města je ale s výsledkem jednání spokojeno, protože podle slov místostarosty je vlastně dobře, že bankomat bude stát na městském pozemku.

Komentáře