V létě budou pohyb na Novém rybníku komplikovat některé stavební práce

Stavební práce u hlavního vchodu na Nový rybník. Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – Při letních návštěvách areálu Nového rybníka musí veřejnost počítat s několika omezeními. Týkat se budou například úpravy hlavního vstupu do areálu nebo oprav lávek přes Příbramský potok.

O opravách lávek jsme již informovali, souběžně s nimi začaly práce také práce na opravě vstupu a chodníků. Postupnou rekonstrukcí prochází také minikemp a v polovině prázdnin se návštěvníci dočkají opravy velké trampolíny. Novinkou letní sezony bude hřiště na pétanque.

„O realizaci atraktivnějšího hlavního vstupu do areálu usilujeme už poměrně dlouhou dobu a jsem rád, že se nyní městu podařilo tuto realizaci vysoutěžit. Období realizace nebude pro návštěvníky úplně komfortní. Věřím však, že za důstojný vstup do jinak překrásného areálu, to stojí,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram.

Lávka přes Příbramská potok v areálu Nováho rybníku

Hlavní vstup z Březnické ulice projde kompletní renovací, která by měla trvat až do září. Již začátkem června byly zahájeny také práce na kompletní přestavbě tří lávek u hlavního vstupu, vedoucí přes potok. „Pro návštěvníky bude provizorně zřízený vstup mezi uzavřeným hlavním vstupem a vstupem u skateparku a přestavba lávek bude probíhat postupně. Vždy tedy bude možné alespoň jednu z lávek využít a projí tak na hráz Nového rybníka,“ přibližuje průběh realizace ředitel SZM. Další práce se budou provádět na vstupu u Adventure golfu. Tady vznikne nový přístupový chodník, tak aby bylo možné bezpečně procházet podél Milínské ulice.

 

Komentáře