Šance pro Příbram se oťukala. Teď chce zaútočit na radnici

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

Z opozičních křesel zamířit do vedení Příbramě a rozhýbat sice hýřící, ale v rozvoji poněkud ustrnulé město Příbram k větší prosperitě, rozvoji a pospolitosti. Takový cíl si před podzimními komunálními volbami dali kandidáti uskupení Šance pro Příbram. Jako jediní ve městě také mezi Příbramáky zjišťovali, zda v této snaze mají podporu veřejnosti. Byť v opozici, podařilo se jim například zamezit nesmyslnému rozprodeji městského majetku. Ve volbách se Šance pro Příbram bude opírat o podporu Starostů a nezávislých. Na její kandidátce už nebude zastupitel Petr Kareš.

Šance pro Příbram oživila komunální volby v Příbrami před čtyřmi lety. Přestože se v té době jednalo o zcela nové uskupení nezávislých kandidátů, které vzniklo jen necelé tři měsíce před volbami, dokázalo nakonec získat přes devět procent hlasů a tři mandáty v pětadvacetičlenném zastupitelstvu. „Čtyřleté volební období jsme strávili v opozici. Oťukávali jsme se a nabrali dostatek zkušeností, znalostí i dovedností potřebných k řízení města. Do letošních podzimních voleb v Příbrami tak jdeme s ambicí získat výraznější vliv na dění ve městě a mít možnost řešit skutečné problémy jeho obyvatel. Jsou jimi především nedostatek kvalitních pracovních míst, prakticky nulová bytová výstavba, nerovnoměrný rozvoj Příbrami v plánování investic a mnohé další,“ zdůraznil lídr Šance pro Příbram, a tedy i kandidát na starostu Vladimír Král. Původním povoláním učitel, známý muzikant, který ale prošel i manažerskými posty v komerční sféře, chce obyvatele Příbrami stmelovat a ne je rozdělovat, jak to, podle jeho přesvědčení, dělá současné vedení města.

Šance pro Příbram se jako jediný volební subjekt ve městě rozhodl před blížícími se volbami zjistit dopředu předpokládanou podporu u voličů a uspořádali anketu mezi Příbramáky. „Zajímalo nás, jak nás vnímají a jestli jsou pro, abychom opět kandidovali. Pro naši podporu jsme v průběhu jednoho měsíce získali téměř tisíc podpisů. Vnímáme to jako závazek, jako signál, že i další obyvatelé města si přejí změnu ve vedení radnice,“ uvedl Vladimír Král.

Přestože byli kandidáti uskupení po čtyři roky v opozici, řadu důležitých věcí se jim podařilo prosadit a nasbírali množství zkušeností. „Přispěli jsme k narovnání vztahů s 1. SčV, aby dodávky vody pro Příbramáky byly kvalitně a spravedlivě zajištěné, iniciovali jsme založení destinační společnosti Brdy, výrazně jsme podpořili vznik a rozvinutí projektu Příbramské kulturní léto, podíleli jsme se na rozkvětu Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Zamezili jsme ale také plánovanému rozprodeji městského majetku a tak dále,“ řekla právnička Dagmar Říhová, zastupitelka Příbramě za Šanci pro Příbram.

Podle Vladimíra Krále je ve městě za poslední čtyři roky viditelný rozmach pořádání různých kulturně společenských akcí. Do zábavy se vkládá velké množství peněz. „Cíl vedení města je ale bohužel neupřímný. Snaží se tím odvézt pozornost obyvatel od faktu, že jejich skutečné problémy radnice neřeší,“ upozornil. „Je to pouze kouřová clona, který zakrývá skutečnost, že radnice nepracuje tak, jak by měla. Jak se říká, na palubě se sice tancuje, do lodi ale citelně zatéká,“ dodal. Vladimír Král je přesvědčený, že vedení města s dominancí ANO má problémy s plněním předvolebních slibů, že do města přivede velké investory, že bude rozvíjet cestovních ruch, že vytvoří podmínky pro vznik nových pracovních míst. „Nestaví se startovací byty pro mladé, Příbram se nerozvíjí a nebohatne tak, jak by měla. Prokazatelně stárne a vylidňuje se. Rozpočet města se sice podařilo narovnat, nicméně místo smysluplných investic se pouze projídá. Jenom u slibů zůstalo potřebné radikální omezení heren ve městě i řešení zoufalé dopravní situace,“ doplnila Dagmar Říhová.

Komentáře