Zastupitel Antonín Schejbal: Spojení škol přinese velké komplikace pro velkou část studentů a učitelů, proto jsem proti slučování

Antonín Schejbal.

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

STŘEDOČESKÝ KRAJ/PŘÍBRAM – Všech zastupitelů Středočeského kraje z Příbramska jsme se zeptali na několik otázek k plánovanému záměru slučování Gymnázia pod Svatou Horou a Gymnázia v ulici Legionářů v Příbrami. Jako první nám odpověděl zastupitel za Českou pirátskou stranu Antonín Schejbal.

Už jste si na záměr sloučení obou škol udělal nějaký svůj názor nebo si počkáte až vám budou předloženy materiály o kterých pak budete následně v zastupitelstvu hlasovat?

Nastudoval jsem si materiály týkající se optimalizace škol v našem kraji a rozhodně nechci tento projekt shazovat v celé jeho šíři. Na druhou stranu si myslím, že spojení škol přinese velké komplikace pro velkou část studentů a učitelů, proto jsem proti slučování. Ani jeden z gymplů si nemůže stěžovat na nezájem studentů. Nemyslím si, že je na místě pokoušet se o sociální inženýrství snižováním kapacit gymnaziálního vzdělávání v našem okrese

Obracejí se na vás v souvislosti se záměrem sloučení například rodiče dětí nebo odpůrci či podporovatelé této navržené změny?

Pár rodičů, kteří nesouhlasí se slučováním se ozvalo. Z opačného tábora nikoliv.

Budete se snažit přesvědčit o svém názoru i ostatní své kolegy zastupitele?

Ano budu. Se zastupitelským klubem i krajským expertním týmem jsme o dané problematice již hovořili. Jsem rád, že stejný názor jako já má i kolegyně zastupitelka Simona Luftová a doufám, že se nám podaří zbytek zastupitelského klubu přesvědčit.

Komentáře