ŘSD omezí o víkendu kvůli odjezdům na prázdniny běžnou údržbu silnic

ČR – V zájmu zachování plynulosti dopravy při nadcházejícím exponovaném víkendu nebudou prováděny na komunikacích ve správě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) žádné práce údržby, jejichž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů.

Toto omezení činnosti údržby platí pro pátek 26. 6. v čase od 13 do 21 hodin a sobotu 27. 6. v době od 8 do 21 hodin. „Opatření se nevztahuje na dlouhodobé uzavírky včetně modernizace a na havarijní zajištění dopravních nehod. Ve výše uvedených časech nebudou probíhat žádné práce údržby, jejichž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů,“ uvedl Martin Buček z komunikačního oddělení ŘSD s tím, že Národní dopravní informační centrum bude neustále sledovat dopravní situaci a podávat o ní aktuální informace.

V neustálé pohotovosti budou o posledním červnovém víkendu připraveny odtahové služby, aby mohly v případě dopravní nehody ihned zasáhnout.

Dopravní informace

Všem řidičům nabízíme k využití před jízdou stránky www.dopravniinfo.cz, kde jsou nonstop dostupné aktuální dopravní informace. Aplikaci je možné spustit také pomocí internetového prohlížeče na adrese http://m.dopravniinfo.cz.

Asistenční služba

K dispozici je pro řidiče také bezplatná dálniční asistenční služba. Asistenční služba je zajišťována pracovníky ŘSD a funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Řidiči se na asistenční službu mohou obrátit z v případě jakýchkoliv potíží, příjezd vozidla i zásah na místě, kterým bude zajištěna plynulost a bezpečnost provozu, je zcela zdarma. Dojezdový čas je do zhruba 20 minut. Řidiči se mohou na asistenční službu obrátit také s dotazem na aktuální dopravní situaci. Kontakt – 800 280 281.

Komentáře