Některé letos obnoví dopravní značení

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Dopravních značek je často víc než hub po dešti, ovšem jsou i obce, kde je potřeba dopravní značení změnit, obnovit nebo dokonce kvůli rozrůstající se výstavbě i doplnit. To jsou případy například Jinců nebo Petrovic.

„Ta situace se vyvíjí, přibývá množství aut, s tím souvisí naopak zhoršená situace kolem parkování, takže jsme celý systém dopravního značení zadali firmě, které nám udělá nejen pasport dopravního značení, protože někde značky chybí, jinde jich je naopak moc,“ říká starosta Jinců Josef Hála s tím, že městys už nyní za nové dopravní značky utratil okolo 200 tisíc korun.  Problém ale vidí v tom, že životnost jedné dopravní značky je kolem šesti až osmi let, což je pro obec poměrně finančně náročné. „Neumím si představit, že bychom každých šest let vydali takovou částku za nové značky,“ dodal.

Podobně jsou na tom i Petrovice na Sedlčansku. „Je to takový náš kostlivec ve skříni a jedná se o velmi zanedbanou záležitost, protože máme osmnáct místních částí a třicet pět kilometrů místních komunikací a nespočet komunikací účelových,“ posteskl si petrovický starosta Petr Štěpánek. Vedení obce si uvědomuje, že je potřeba s celou věcí něco dělat a nechalo vypracovat pasport dopravního značení, ze kterého vyplynulo, co je potřeba napravit. „Vyplynulo například, kde by se měla dávat jaká přednost, v těch zastavěných částech to necháváme na pravidle pravé ruky, ale bohužel jsme zjistili, že hodně řidičů ani neví, že něco takového existuje,“ dodává starosta s tím, že radnice už oslovila tři firmy, které se zabývají dopravním značením, aby předložily své nabídky, na kolik by úprava dopravního značení v obci vyšla.

Komentáře