Na Flusárně zřejmě vznikne parkoviště P+R

Na Flusárně uvažuje radnice o parkovišti P+R.

PŘÍBRAM – Zpevněná plocha Na Flusárně, která doposud sloužila jako místo, kde bylo možné pořádat představení cirkusů a dalších podobných atrakcí a kde v době mimo těchto akcí většinou parkovali kamióny, které i přes zákazovou značku tuto plochu brali jako odstavné parkoviště budou mít zřejmě smůlu. Do budoucna by podle starosty města mělo na této ploše vzniknout parkoviště P + R.

S plochou Na Flusárně máme do budoucna trochu jiné plány. Chceme, aby se z ní stalo odstavné parkoviště režimu P+R nebo parkoviště zelené zóny. Nevidím jediný důvod k tomu, proč by měla být plocha obsazena odstavenými kamiony. V blízkosti parkoviště chceme vybudovat autobusovou zastávku, kudy by projížděly autobusy integrované dopravy. Lidé, kteří cestují z Příbrami dále do Prahy, by mohli parkovat právě zde a nezabírat volná parkovací místa ve staré části města nebo v okolí II. Polikliniky či na Drkolnově,“  uvedl na svém facebookovém profilu starosta města Jan Konvalinka (ANO). 

Na jednu stranu město parkoviště potřebuje, o tom snad ani nikdo nepochybuje a i jeho zřízení na Flusárně bude jen malý příspěvek k možnému zlepšení situace s parkováním v Příbrami. Na druhou stranu ale tak trochu možná město nahrává zastupiteli Jiřímu Holému (ANO), který na posledním zasedání zastupitelstva před letními prázdninami řekl:  „Jsem majitelem v podstatě jediného pozemku v Příbrami, kde se ten cirkus dá pořádat.“ Myslel tím pozemek naproti obchodnímu centru STOP SHOP. „Já ten pozemek pronajímám za symbolickou cenu plus tolik kolik si řekne Charita lístků. Ten komerční nájem, který jim zde dneska dáváme, je v podstatě žádnej cirkus ve městě,“ dodal Jiří Holý.

 

Komentáře