Řidič nezastavil u dopravní nehody, policie po něm pátrá

PŘÍBRAMSKO – Po viníkovi dopravní nehody, ke které došlo na silnici I/4 ve středu 31. července okolo 15 hodiny pátrají dopravní policisté. O pomoc žádají i možné svědky události.

K události došlo na 47 kilometru silnice ve směru ze Strakonic na Prahu. „Dosud nezjištěný řidič začal na přímém úseku předjíždět před ním jedoucí vozidla. Při tom ale ohrozil protijedoucí řidičku v osobním vozidle značky Škoda, která se snažila střetu vyhnout a vjela s vozidlem vpravo částečně mimo komunikaci, aby se dostala co nejblíže ke svodidlům. Dopravní nehodě ale zabránit nestihla a došlo ke střetu jejího levého zrcátka a levého zrcátka auta předjíždějícího vozu,“ řekla policejní mluvčí Veronika Čermáková. Předjíždějící řidič ale nezastavil  a z místa dopravní nehody ujel. „Žena, která se snažila střetu zabránit, byla na místě ošetřena zdravotníky,“ dodala Čermáková.

Policisté zjistili, že hledaný řidič, který předjížděl, mohl jet ve vozidle značky Renault, stříbrné barvy a po střetu bude mít nejspíše poškozené levé zpětné zrcátko. „Vzhledem k tomu, že řidič z místa ujel, nyní po něm policisté pátrají a žádají tak veřejnost o spolupráci. Žádají především možné svědky dopravní nehody, řidiče, kteří jeli po komunikaci dne 31. července kolem 15 hodiny a mohli si tak všimnout celé události, nebo ji zachytit na kamery ve svých vozidlech, aby kontaktovali policisty,“ dodala policejní mluvčí. Jakékoliv informace, které by mohly pomoci policistům při objasnění celého případu, sdělte prosím na telefonní číslo 974 879 259, 974 879 527, nebo na linku tísňového volání 158.

Komentáře