I letošní Noc divadel na gymnáziu pomáhala

Ředitel školy Pavel Sedláček předává vybranou částku Janě Puklové. Foto: Tomáš Bílek

PŘÍBRAM – Gymnázium pod Svatou Horou se letos popáté zapojilo do celoevropského projektu Noc divadel. Stalo se už hezkou tradicí, že výtěžek z této akce škola věnuje na dobročinné účely a ani letošní ročník nebyl výjimkou.

Vybranou částku 2000 korun dnes odpoledne předal ředitel školy Pavel Sedláček předsedkyni spolku Radost příbramáčkům Janě Puklové. „Celá ta částka bude použitá na nákup pomůcek handicapované Nikole z Příbrami, která přišla o zrak a co přesně se bude kupovat, to ještě domluvíme s její maminkou,“ říká Jana Puklová s tím, že peníze vloží na transparentní účet spolku.

Noc divadel na Gymnáziu pod Svatou Horou pomáhá od prvního ročníku. Jeho výtěžek tehdy putoval do nízkoprahového klubu Bedna, kterému tehdy chyběly prostředky na provoz. „V dalších ročnících jsme hráli a vybírali dobrovolné vstupné například pro vytvoření psychoterapeutické dílny v Nalžovickém zámku nebo třeba pro příbramský Kiwanis klub,“ připomíná organizátor Noci divadel v Příbrami Tomáš Bílek.

V podpoře charitativních projektů chtějí s Nocí divadel na svatohorském gymnáziu pokračovat i dále, zatím ještě ale nemají vybraný konkrétní projekt. „Projekt Noc divadel má na škole maximální podporu, jsme rádi, že s tímto projektem Tomáš před pěti lety přišel a hodláme ho podporovat i do budoucna,“ ujišťuje ředitel Gymnázia pod Svatou Horou Pavel Sedláček.

Komentáře