Zdeněk Havrančík: Moje priority jsou parkování, průjezdnost, podpora podnikatelů a zaměstnanosti

PŘÍBRAM – V říjnu půjdeme po čtyřech letech opět volit vedení města. Oslovili jsme proto s několika otázkami lídry všech deseti stran a hnutí, které se budou ucházet o přízeň voličů v Příbrami. 

Tentokrát odpovídá lídr příbramské ODS Zdeněk Havrančík.

Povedete kandidátku ODS v Příbrami, pojďte se krátce představit?

Je mi 49 let, na podzim budu slavit perlovou svatbu, mám tři dospělé děti a jednu krásnou vnučku. Pracuji a podnikám ve stavebnictví. Zajímá mě historie, a když je čas, tak rád jezdím na kole po Brdech.

Asi největší akcí současného vedení je rekonstrukce Nováku, jak ji vnímáte a co dál s tímto areálem?

Nový rybník se stává přirozeným srdcem zelené páteře. Jsem rád, že současná radnice pokračovala v rozpracovaném plánu minulého vedení. Já tento prostor beru do budoucnosti, jako městský park, kde se dají nabízet doprovodné služby, které částečně zaplatí provoz tohoto areálu. Upřímně řečeno nevěřím tomu, že by byl ekonomicky někdy soběstačný. Ale to nevadí, pro mě je to důležitá relaxační služba občanům, kteří platí městu daně. Uvažované zpoplatnění vstupu do areálu se podle mě ekonomicky nevyplatí.

  

Hodně se také diskutuje připravovaná rekonstrukce Aquaparku za částku kolem 300 milionů korun,  jak se na to díváte?

K částce 300 milionů korun jsem skeptický. Vidím to na mnohem více peněz. Řešit tuto rekonstrukci izolovaně od ostatních vztahů, možností a potřeb nejspíš nelze. Ať už by bylo výsledné řešení jakékoli, vždy půjde o citelný zásah do života města – a také do jeho financí. Rád bych, aby to byl zásah veskrze pozitivní, který neohrozí řešení dalších, přinejmenším stejně závažných problémů – například dopravní infrastrukturu, hospodářskou situaci města, priority jeho rozvoje, zaměstnanost, zdravé a inspirující podnikatelské prostředí, kulturu, vzdělání, bezpečnost a sociální a zdravotní péči. Já osobně bazén navštěvuji docela často a budu jen rád za jeho rekonstrukci, ale také bych se docela rád dožil opravy silnice u domu, kde bydlím. I když byla v rozpočtu, tak znovu byla odložena na další rok. Myslím, že ještě není tak pozdě, abychom se o aquaparku nemohli znovu s patřičnou zodpovědností zamyslet ve vazbě na všechna uvedená hlediska.

Co vy osobně byste chtěl nejvíce v našem městě zlepšit či udělat, pokud byste se dostal do zastupitelstva?

Myslím si, že všichni budoucí zastupitelé budou řešit parkování, průjezdnost městem. Pokud budu zvolen, tak to také budou moje priority. Rád bych, také v našem městě podpořil žádoucí podnikatelské aktivity vzhledem k situaci v regionu včetně otevření nových pracovních příležitostí, považuji tento rozvoj služeb, podnikání a obchodu za jednu z podmínek zaměstnanosti přímo v Příbrami. Je však třeba co nejdříve nastavit pravidla pro podporu podnikání ve vybraných typech.

Komentáře