V sobotu se do Příbrami vrátila nejvyšší fotbalová soutěž

Zápas 1.FK Příbram s Teplicemi nakonec skončil nerozhodně 1:1

Trenér Josef Csaplár připravil do základní sestavy od posledního přípravného zápasu několik překvapení. Do branky postavil zkušeného Milana Švengera, na kraji obrany běhal čerstvě podepsaný Martin Nový a také do záložní řady přišel bez velkého zkoušení Filip Hlúpik, který se během léta léčil z menšího zranění.

Úvodní tlak domácích barev rozparádil tribuny i hráče, kteří první ligový zápas rozehráli ve velkém stylu. Pěkný fotbal byl odměněn také záhy gólem, když v 17. minutě krásně zavěsil míč z 30 metrové vzdálenosti z přímého kopu Roman Květ – 1:0. Brzy po brance zahrozil na opačné straně Hora.

V závěru poločasu měl dvě velké možnosti Jan Matoušek, ale ani v jedné nebyl úspěšný. Zejména samostatný nájezd ve 44. minutě volal po gólu, když míč po střele šajtli skotačil před prázdnou bránou.

Šok přišel krátce po změně stran. Žitný si vyměnil s Vanečkem a obstřelil Milana Švegera – 1:1, 47. minuta. Příbramský tým musel znovu nabrat síly. V 60. minutě chytil Diviš reflexivním zákrokem hlavičku Miroslava Slepičy.Nápor zelenočerných sílil s rostoucím deštěm. Velkou šanci měl znovu Roman Květ, kterému ránu z dálky chytil na brankové čáře jeden z teplických hráčů a Fantišovu ránu vyrážel brankář hostů na roh.

I před druhou brankou bylo chvílemi velmi rušno a dobře chytající Švenger musel několikrát předvést velmi dobré zákroky.

Ani jedno mužstvo už ale nedokázalo strhnout vedení na svou stranu a utkání tak skončilo zaslouženou dělbou bodů.