U dvou víkendových nehod motorkářů zasahoval vrtulník

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO  – Během tří dnů se odehrály na Příbramsku tři nehody motocyklistů. U dvou z nich zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby.

V pátek 14. června odpoledne havaroval na silnici I/4 u Vrančic 57letý motorkář. „Zřejmě se plně nevěnoval řízení, a aby nenarazil do tvořící se kolony, začal prudce brzdit, přitom dostal se strojem smyk a spadl na vozovku,“ sdělila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Sanitka muže převezla do nemocnice k vyšetření. Vzniklá škoda činila 15 tisíc korun.

V sobotu v dopoledních hodinách se na silnici I/18 v katastru obce Dubenec střetlo osobní vozidlo značky Citroen C3 s motocyklem. Dvaašedesátiletý řidič odbočoval vlevo, přitom ho předjížděl 34letý motorkář. „Ten poté spadl na komunikaci, setrvačností vyjel na levou krajnici, kde narazil do dopravní značky, a nakonec skončil v přilehlém řepkovém poli. Letecká záchranná služba muže transportovala do pražské nemocnice,“ poslala nehodu policejní mluvčí. Hmotná škoda byla stanovena na 140 tisíc korun.

Vrtulník zasahoval i při nedělní nehodě, ke které došlo ráno na silnici I/4 v katastru obce Chraštice. Čtyřicetiletý muž jedoucí ve směru na Strakonice dostal s motorkou na mokrém povrchu vozovky smyk, převrátil se na pravý bok, a následně narazil do svodidel. „Motocyklista skočil s vážným zraněním v nemocnici,“ dodala Monika Schindlová.

 

Komentáře