Student Svatohorského gymnázia získal cenu za dobrovolnickou činnost

PŘÍBRAM/PRAHA – Celkem 105 hrdinů minulou neděli vyznamenal Český červený kříž za pomoc během jarní vlny koronaviru. Domů si odnesli pamětní medaile, které nechala vyrazit Česká mincovna. Byl mezi i student příbramského Gymnázia pod Svatou Horou Ladislav Dostál.

Ladislav pomáhal jako dobrovolník v příbramské pobočce organizace ADRA. Ten kromě příprav na maturitu chodil nakupovat seniorům a venčil jim domácí mazlíčky.  Za tuto činnost mu v neděli 13. září byla udělena medaile „Děkujeme“ prezidentem Českého červeného kříže Markem Juklem. Ladislav Dostál cenu obdržel za nadstandardní a obětavou pomoc v době 1. vlny pandemie Covidu-19. Slavnostní předávání se konalo na Grand Bohemia, největší lodi v Praze, kde si cenu převzalo několik desítek dalších dobrovolníků a profesionálů. „Jsem rád, že jsem se mohl setkat i s dalšími aktivními lidmi, kteří se snažili pomoci naší vlasti v jarním nepříznivém období. Bohužel nákaza nekončí, a tak se nevzdáváme a bojujeme dál,“ uvedl po převzetí ceny Ladislav Dostál.

K tomu, proč se rozhodl stát se na jaře dobrovolníkem řekl: „V březnu nám zavřeli školy, a tak jsem nevěděl co mám dělat. Kromě příprav na maturitu a přijímacího řízení na FF UK jsem nemohl téměř nic dělat. Doma mě situace tížila, a tak jsem se rozhodl pomáhat ostatním, kteří by se bez solidarity sami neobešli.“

 

Komentáře