Město vyhlašuje konkurzy na místa ředitelů základních škol

ZŠ Jiráskovy sady.

PŘÍBRAM – V letošním roce končí šestileté funkční období celkem 17 ředitelům škol a školských zařízení zřizovaných městem. Radnice se po projednání rozhodla vyhlásit konkurzy na místa všech ředitelů základní škol, kterým toto období letos končí. Rozhodnutí města se konkrétně týká pěti ze sedmi základních škol.

„Ředitelé mají zcela zásadní vliv na to, jak se na jednotlivých školách učí, jaká je zde atmosféra, jak jsou finančně i nefinančně motivováni učitelé, jak se komunikuje s rodiči, dětmi a veřejností. Jsem hluboce přesvědčen o tom, že ředitelé jsou v tomto ohledu manažery, kteří dokážou řídit, ale také obhajovat svoji práci,“ objasnil příbramský místostarosta Václav Švenda, který v minulosti sám působil jako učitel.

Vyhlášení konkurzu ale podle Švendy nemá za cíl vyměnit vedení škol za každou cenu, ale spíš prokázat, že jsou stále ti nejlepší a že mají dostatečnou chuť, motivaci a vize do dalších šesti let své práce.

Šestileté období 16 ředitelů končí k 31. červenci a jedné ředitelce k 30. červnu. Konkurzy aktuálně připravuje školský odbor a budou vyhlášeny v následujících dnech, ale týkat se nebudou pozice ředitele Waldorfské školy a ZŠ Bratří Čapků. Těm šestileté funkční období ještě nekončí. Ředitelé mateřských škol, základních uměleckých škol a školních jídelen budou pokračovat bez nutnosti absolvovat výběrová řízení.

Komentáře