Novou inscenací si příbramské divadlo utahuje ze špionážních thrillerů

Zleva: Kryštoa Grygar, Jan Konečný, Martin Dusbaba a Anna Fixová. Foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram

PŘÍBRAM – Soubor Divadla A. Dvořáka nastudoval nové představení s názvem Třicet devět stupňů. Podle režisérky Kateřiny Baranowské se jedná o parodie na špionážní thriller, inspirovaný filmem Alfréda Hitchcocka.

Hlavním hrdinou hry britského herce a dramatika Patricka Barlowa je britský vlastenec a světoběžník Richard Hannay, který se po dlouhém pobytu v jižní Africe v podvečer války s Německem vrací do Londýna, kde se podivnou shodou okolností se dostane do nezáviděníhodné situace. V jeho bytě je totiž zavražděna neznámá agentka a hlavní hrdina se rázem stává hlavním podezřelým. Hra je adaptací proslulého špionážního románu 39 stupňů.

„V představení se diváci setkají s tvrdými muži v kloboucích a s cigaretou na spodním rtu, kteří jsou zkažení nebo ovlivněni femme fatale. Hra je určena pro čtyři herce, kteří ovšem ztvární řadu postav. Prvky převlekové komedie udržují nejen groteskno a tempo hry, ale i hravost a divadelnost,“ říká o hře její režisérka Kateřina Baranowská. Ta má na v příbramském divadle za sebou už několik úspěšných představení, mezi kterými vévodí humorná adaptace Verneových 20 000 mil pod mořem.

Na jevišti malé scény příbramského divadla se divákům představí Jan Konečný, Anna Fixová, Martin Dusbaba a Kryštof Grygar.

Hru divadlo uvádí už tradičně ve dvou premiérách, první se uskutečnila ve čtvrtek 17. září od 19 hodin. Druhá premiéra následuje dnes v pátek 18. září, také od 19 hodin.

Komentáře