Slibovaná revitalizace Komenského náměstí se odkládá

Komenského náměstí v Příbrami III.

PŘÍBRAM – Náměstí Komenského v třetí městské části je společně s náměstím J. A. Alise na Březových Horách posledním čekajícím na svou revitalizaci. Tu před dvěma lety slibovalo vedení města a měla být rozdělena do dvou etap, nicméně nyní je situace jiná. Na vině jsou podle radnice především finance.

Zhruba před dvěma léty vedení města informovalo, že v rámci první fáze dojde na výměnu vodohospodářských sítí. „Ty jsou tam, ostatně jako i v některých dalších částech města, v poměrně dezolátním stavu. V současné době už máme zpracovanou projektovou dokumentaci na výměnu vodohospodářského majetku,“ prozradil v červnu 2021 starosta Jan Konvalinka s tím, že podle jeho slov by k výměně mělo dojít v následujícím roce. Po dokončení této etapy pak na práce měla navázat celková revitalizace prostoru Komenského náměstí. „K té by se mělo přistoupit v dalším volebním období,“ dodal tehdy Jan Konvalinka.

Nicméně podle současného místostarosty Vladimíra Karpíška situace opravě nepřeje. „Z hlediska výdajů rozpočtu nemá tato akce v tuto chvíli prioritu, ale plánujme ji až na rok 2028,“ konstatoval Vladimír Karpíšek.

Komentáře