Sedlčany zatím program na městské slavnosti Rosa neplánují

Sedlčanská radnice

SEDLČANY – Kvůli vládním nařízením a epidemiologické situaci se loni nekonala celá řada tradičních akcí. A zatím to vypadá, že ani letos to nebude příliš odlišné. Přesto už někteří pořadatelé i soubory opatrně první termíny oznamují a pak jsou ještě organizátoři, kteří sice s akcí počítají, ale program připravují buď komornější a variabilnější, nebo chtějí vycházet z místních „zdrojů“. To je například případ Sedlčan. 

Za normálních okolností by už přípravy programu na tradiční červnové městské slavnosti Rosa, kdy si Sedlčany připomínají vítězství nad vojskem Jana Žižky v roce 1420, v plném proudu. Nicméně letos se zatím vyčkává, jak se situace okolo koronaviru vyvine. Ostatně ani vláda netuší, která bije a co platí v pondělí, podle věty z pohádky Pyšná princezna „odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil…“, je v úterý už jinak. 

„Prozatím s Rosou počítáme, ale program se bude odvíjet od aktuální situace. I s vedením kulturního domu jsem mluvil o tom, že pokud by se akce konala, tak letos program bude komornější a v případě účinkujících budeme spíš vycházet z těch regionálních,“ uvedl k možnosti konání slavností v letošním roce sedlčanský starosta Miroslav Hölzel.

Komentáře