Zloději ukořistili prací prášek, letecké modely i polštář

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Vloupat se do domu či bytu je přeci jen fuška, takže se dá pochopit, že kriminální živel, který toto martýrium podstoupí, nerad odchází s prázdnou. Proto zřejmě po vniknutí do objektu bere poberta prakticky cokoli, co mu přijde pod ruku. V hospodě se dá prodat téměř všechno. 

To sice nyní poněkud komplikují vládní nařízení, ale i tak se lze „zásobit“ na lepší časy, kdy zas budou chmatáci nad žejdlíkem, či štamprličkou ujednávat své pokoutné obchody. Tak nějak podobně asi museli uvažovat zloději, kteří se v poslední době vydali probrat vybavení několika domů.

Do rodinného domu na Sedlčansku se vloupal zatím neznámý zloděj v noci z 26. na 27. „Odcizil z něj 12 kg pracího prášku, dva obrazy, polštář, přehoz na sedací soupravu a dřevěné nástěnné hodiny z roku 1927. Celkem vznikla majiteli objektu škoda ve výši 32 tisíc korun,“ konstatovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Nezvanou návštěvu měl také někdy mezi 5. prosincem a 28. lednem majitel domu v Příbrami. „Pachatel vypáčil několik dveří, vše prohledal a nakonec si odnesl tři letecké modely v hodnotě čtyř tisíc korun,“ popsala zlodějovu kořist mluvčí příbramských policistů. V loňském roce řešili policisté na Příbramsku celkem 51 vykradených domů, z toho byly čtyři případy spáchány na Sedlčansku. 

Komentáře