Usedli za volat přes zákaz

Ilustrační foto. Policie ČR

PŘÍBRAMSKO – V polovině týdne, konkrétně ve středu 27. ledna, řešili policisté tři případy maření výkonu úředního rozhodnutí.

„Nejdříve v odpoledních hodinách zastavili městští strážnici v Březnici dvacetiletého řidiče. Jak se následně ukázalo, má vysloven zákaz řízení ještě na několik měsíců. Navíc byl u něj pozitivní test na drogy, konkrétně na metamfetamin, „ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. 

O dvě hodiny později hlídka kontrolovala v jedné obci na Březnicku osmadvacetiletého motoristu.“ Odmítl test na zjištění přítomnosti alkoholu, následně odmítl i test na drogy. Nepředložil žádné doklady a posléze příslušníci policie zjistili, že má až do září zakázáno řídit, “ doplnila Schindlová.

V noci pak policisté z Milína prováděli silniční kontrolu u benzínové čerpací stanice a zastavili šestatřicetiletého řidiče a jak se ujalo, měl zákaz řízení platný do letošního března. „Všichni tři muži se budou zpovídat z výše uvedeného přečinu, za který stanovuje trestní zákoník až dvouletý trest odnětí svobody,“ uzavřela mluvčí příbramských policistů. 

Komentáře