Od začátku února nejezdí „jednička“ na Dubno

PŘÍBRAM – Cestující městské hromadné dopravy čeká od pondělí 1. února změna, která se dotýká linky č. 1. Od uvedeného termínu bude zrušena linka 1B s tím, že spoje budou převedeny do jízdního řádu linky 1A.

Linka MHD 1B bude tedy zrušena a stávající spoje této linky budou vráceny do jízdního řádu linky 1A. Zastávky na trase ani jednotlivé časy odjezdů se nemění. Jedinou změnou je konečná zastávka, kdy nově nebude touto linkou obsluhována obec Dubno.

Rozdíl mezi trasou linky 1A a 1B je minimální. Jde v zásadě o rozdíl v konečné zastávce. Linka 1B původně vznikla přesunutím spojů z linky 1A a jejich prodloužením do Dubna. „Dubno požádalo o zrušení dopravní obsluhy zajišťované zmíněnou linkou 1B. Tomuto požadavku jsme vyhověli a dopravní obslužnost obce nyní bude zajišťována především autobusy Pražské integrované dopravy,“ uvedl příbramský místostarosta Martin Buršík.

Nicméně podle některých odborníků na dopravu by si příbramská MHD zasloužila větší zásahy do svého systému. „Linek je v Příbrami zbytečně moc, dublují se a jezdí poloprázdné,“ míní člen dopravní komise města Petr Magera. Podle jeho slov by mělo dojít k větší optimalizaci, kdy by jednotlivé spoje jezdily v kratších intervalech, ale jen po větších silničních tazích, kam by cestující museli dojít. „Docházková vzdálenost by byla do deseti minut, která by byla kompenzována právě kratším intervalem mezi jednotlivými spoji,“ vysvětluje dopravní inženýr Magera s tím, že ve městě sice před lety došlo ke snížení počtu spojů, ale postupným dělením některých linek na A a B se po čase jejich počet vrátil na stejnou úroveň.

Komentáře