Příbramský advent zazáří: Vánoční program letos cílí lokálně

PŘÍBRAM – Příbram se již převlékla do vánočního hávu a s nedělním datem 3. prosince se rozpoutává pestrý adventní program, který obyvatele města provede až k Štědrému dni. Příbramská náměstí teď zdobí majestátní vánoční stromy a vánoční nálada bude je už pomalu vzduchu. A co všechno o letošním adventu v Příbrami nás čeká?

Letošní adventní program začne v neděli 3. prosince. Od 14:00 bude náměstí T. G. Masaryka hostit vánoční trhy, které oživí řemeslná vesnička a pódiový program. Knihovna Jana Drdy a spolek Eduarts také chystají zajímavé aktivity pro návštěvníky.

Vánoční program letos míří na příbramské a regionální umělce

Adventní čas v Příbrami má letos nový nádech, zaměřuje se na lokální umělce všech věkových kategorií. Starosta Jan Konvalinka zdůrazňuje výběr programu: „Letošní adventní čas jsme pojali trochu jinak než v předešlých letech. Letos je důraz kladen především na lokální umělce všech věkových skupin a věříme, že když z pódia uslyšíte známé hlasy a uvidíte vystupovat známé tváře, dodá to tu správnou sváteční atmosféru.“

Pěvecký soubor Jiráskáček na letošním Tříkrálovém průvodu.

Rozsvícení stromu a vystoupení

Neděle 3. prosince nabídne bohatý program, který vyvrcholí rozsvícením vánočního stromu. Od 15:15 vystoupí s koledami pěvecký sbor Canzonetta, v 16:15 se představí Vít Marčík s vánoční pohádkou „Setkání před Betlémem“. Rozsvícení vánočního stromu je naplánováno na 17:00, a při této příležitosti se společně zapálí první svíčka na adventním věnci.

Po tomto slavnostním okamžiku ale show nekončí. V 17:30 vystoupí dětský pěvecký sbor Jiráskáček, a v 18:30 potěší vystoupení od Ginevry.

Adventní zastavení

Ale to není vše. Další adventní setkání jsou naplánována na náměstích J. A. Alise (bronzová neděle 10. prosince) a 17. listopadu (stříbrná neděle 17. prosince). Zlatá neděle letos připadá přímo na Štědrý den a městské kulturní centrum chystá speciální překvapení. Místo tradičního programu se v čase od 10 do 13 hodin můžete těšit na vánočně ozdobený kočár s pastýřem projíždějící ulicemi města.

Připomeňme, že v neděli 3. prosince může veřejnost využívat MHD zdarma po celý den. Přijďte zažít kouzlo adventu a vánoční atmosféru na příbramských náměstích.

Foto. MěÚ Příbram

Komentáře