Příbram koncem března na hodinu vypne nasvícení kostela sv. Jakuba

Na konci měsíce se kostel v noci na hodinu ponoří do tmy.

PŘÍBRAM – Akce Hodina Země se letos uskuteční v sobotu 30. března. Města a obce, které se k akci připojují, zhasínají veřejné osvětlení či osvětlení památek a veřejných budov. Jedná se o symbolické gesto, ke kterému se v letošním roce připojuje i Příbram.

„Ve výše uvedený den se v Příbrami v čase od 20.30 do 21.30 hodin vypne venkovní nasvícení kostela sv. Jakuba na náměstí T. G. Masaryka,“ prozradila tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii, kdy cílem organizátorů bylo atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské opery, do kampaně se zapojily více než dva miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu. Od roku 2010 se koná i v České republice.

 

Do Hodiny Země 2018 se v České republice zapojilo celkem 113 obcí, včetně 16 z 26 statutárních měst. Zhasla pražská Petřínská rozhledna, brněnský hrad Špilberk či plzeňská katedrála sv. Bartoloměje, která je nejvyšší kostelní věží v ČR. Řada obcí si navíc dobrovolně uložila různé klimatické závazky. Na hodinu dále potemnělo 11 památek. Konalo se 19 veřejných akcí. K akci se přihlásilo 83 firem, nejvíce si ceníme těch, které si dalo do budoucna velmi ambiciózní a důležité klimatické závazky. Svým klimatickým závazkem Hodinu Země podpořily i stovky jednotlivců (573).

Komentáře