Pod záminkou potřeby toalety ukradly zlodějky rodinné úspory

SEDLČANSKO – O rodinné veškeré úspory přišli majitelé jednoho domku v obci na Sedlčansku. V pátek 20. září přijely před polednem tři osoby do menší obce a využily nepozornosti obyvatel jednoho rodinného domu.

„Majitelka domu šla na zahradu věšet prádlo a po návratu na dvorek zjistila, že se tam nacházejí dvě ženy snědé pleti ve věku asi 20 a 40 let. Ty nejdříve tvrdily, že potřebovaly na toaletu a následně se dotazovaly na prodej brambor,“ uvedla k případu policejní mluvčí Monika Schindlová. Ženy pak rychle odešly k nedaleko zaparkovanému vozidlu černé barvy zřejmě značky Seat Ibiza, kde na ně čekal muž snědé pleti ve věku kolem 50 let.

Jak se ukázalo, zlodějky do domu vnikly neuzamčenými a ukradly z něj několik desítek tisíc korun. „Zásadou je, nemít doma větší obnos peněz v hotovosti nebo velmi cenné věci a především uzamykat vchodové dveře a branku, i když se z objektu vzdalujeme jen na pár minut. Zloději si vybírají příhodné okolnosti jako je neuzamčený dům či nedostatečně zabezpečené obydlí,“ připomíná hlavní zásady chování v takovýchto případech Monika Schindlová.

Komentáře