Dobrovolníci o víkendu uklízeli, vandalové se starali o to, aby měli co…

Nepořádek po víkendovém řádění v Pražské ulici.

PŘÍBRAM – O víkendu dobrovolníci ve dne na mnoha místech opět uklízeli v rámci akce Ukliďme Česko, jiní pod rouškou noci se ovšem vydali opačným směrem. Výsledek jejich „práce“ si mohli ráno prohlédnout například lidé v Pražské ulici a okolí nebo třeba na Rynečku, kde převrhli veřejné WC.

Přestože na dění ve městě v současnosti dohlíží 26 kamerových bodů, nelze na ně podle vedení města stoprocentně spoléhat. „Ty kamery takzvaně trasují, takže jezdí po určité trase a v některých případech se stane, že když dojde k tomu činu, tak se zrovna dívají jinam. Takže bohužel jsou případy, kdy nám ta kamery vyloženě nepomohla, ale jsou i případy, kdy odhalila trestnou činnost v podstatě ještě před tím, než k ní došlo,“ vysvětluje příbramský starosta Jan Konvalinka.

Je pravdou, že v poslední době míra vandalismu ve městě stoupá. Přibývá i odhozených odpadků, kdy se například Svatohorské schody mění v „jídelnu“ a podobě, nicméně ani kamerový systém není všemocný. Jak se říká, je to především v lidech, pokud chceme žít v rozbitém městě a na „podestýlce“, tak nám žádný „Velký bratr“ či policajt na každém rohu nepomohou…

 

Komentáře