Oprava kanalizace v Hailově vyšla město na sedm milionů

Práce v Hailově ulici.

PŘÍBRAM – Určitě mnozí mají ještě v paměti letošní dvouměsíční uzavírku Hailovy ulice z důvodu opravy havárie kanalizace. Celá akce město vyšla na částku 7 127 883,73 korun včetně DPH.

Kromě úhrady za provedené práce na opravě, ale ještě zřejmě bude město opět uhradit provozovateli městské hromadné dopravy najeté kilometry navíc. „Zřejmě k nějaké úhradě za najeté kilometry navíc dojde, protože to je problém, který vznikl na straně města. Součástí té opravy byla i oprava plynovodu, vodovodu, sanace různých podzemních prostor, které tam byly nalezeny. My jsme původně čekali, že poškozena pouze kanalizace a to jenom částečně, protože tam docházelo k zasakování do těch okolních objektů. V podstatě tak se na to přišlo,“ konstatoval příbramský starosta Jan Konvalinka (ANO).

V rozmezí tři čtvrtě roku to byla už druhá událost, která uzavřela Hailovu ulici a zkomplikovala dopravu prakticky v celém městě. Tou první bylo zřícení části budovy bývalé spořitelny koncem října v loňském roce. V tomto případě město muselo také uhradit provozovateli MHD ujeté kilometry navíc, nicméně avizovalo, že tento výdaj bude vymáhat pro majiteli budovy. Ostatně se na to ptal na listopadovém zasedání zastupitelstva i zastupitel za Šanci pro Příbram Aleš Barášek. „S firmou LDM jsem v kontaktu. Ta částka od Arrivy dělá nějakých 640 tisíc korun, plus je tam ještě nějaký zábor a v tuto chvíli ješět probíhá vyšetřování a hledání viníka, který způsobil to zřícení. Pak to bude řešit pojišťovna a až tam pak mi dostaneme plnění,“ reagoval na posledním zasedání zastupitelstva místostarosta Vladimír Karpíšek (ANO).

Foto: Záchranná služba Středočeského kraje

Komentáře