Nová bilance koronaviru v Čechách: 1925 nakažených a devět mrtvých

ČR – Koronavirus má v Česku již devět obětí. Pozitivně testováno bylo 1925 lidí. Za posledních 24 hodin tak přibylo 271 případů. Jednou z posledních obětí je 80letý senior, který ležel ve Fakultní nemocnici Hradec Králové s vážnou onkologicko-hematologickou diagnózou.

Zemřelý byl před několika dny pozitivně testován na COVID-19. Na infekční klinice nemocnice je v izolaci pět pacientů s potvrzeným onemocněním COVID-19, jeden z nich ve vážném stavu. Jedna ze zaměstnankyň nemocnice je s potvrzeným onemocněním koronavirem v domácí karanténě, pracuje na oddělení, kde se nákaza u několika pacientů objevila, řekli zástupci nemocnice.

Nemocnice v pondělí v souvislosti s případy na hematologii rozhodla o zřízení několika desítek zvláštních lůžek pro pacienty s podezřením na COVID-19. Na těchto takzvaných observačních lůžkách pacienti budou, než se onemocnění potvrdí či vyloučí. Pak budou přeloženi buď na infekční kliniku, nebo na odpovídající klinické pracoviště. Infekční klinika disponuje až 100 lůžky.

Komentáře