O děti hasičů, policistů, záchranářů a lékařů je postaráno

PŘÍBRAM – S uzavřením základních a mateřských škol vyvstal problém s hlídáním. Jsou profese, které nemohou zůstávat doma. O děti hasičů, policistů, záchranářů a lékařů je postaráno.

Město Příbram na základě podnětu hejtmanky Středočeského kraje otevřelo mateřskou a základní školu. „Tato zařízení jsou otevřena pro děti těch, kterých je v současné době třeba více než jindy. Tedy děti lékařů, záchranářů, členů bezpečnostních sborů a ozbrojených sil a také zaměstnance určitých poskytovatelů sociálních služeb,“ řekla k otevření mateřské školy a školní družiny při ZŠ, obě ve Školní ulici, místostarostka města Zorka Brožíková.

Děti ve věku od 3 do 10 let jsou do školky a školní družiny přijímány na základě žádosti podané prostřednictvím jejich zaměstnavatelů přímo na Krajském úřadu. „Obě zařízení jsme otevřeli již v pondělí, k docházce přihlášeno 12 dětí školního a 22 dětí předškolního věku, přičemž aktuální počet docházejících je nižší. Žádosti o docházku neadministrujeme my jako město, ale jsou přijímány přímo prostřednictvím Krajského úřadu,“ dodává místostarostka Brožíková.

Děti i personál jsou zabezpečeny dostatečným množstvím roušek a desinfekčního materiálu.

Město Příbram

Komentáře