Park u Čekalíkovského rybníku si oblíbili vandalové

PŘÍBRAM – Nový park v okolí Čekalíkovského rybníka v Příbrami III není otevřen ještě ani rok a už trpí pod nájezdy vandalů. Nicméně obavu, že prostor vandalové budou ničit, vyjádřila část veřejnosti už při jeho otevření.

Radnice proto nechala oblast Čekalíkovského rybníku loni na podzim osadit kamerovými body. Ovšem vandaly to příliš, podle současného stavu parku, neomezilo a mnohé z dřevěných prvků jsou počmárané.  „Osobně jsem z toho smutný, ale množí se nám v Příbrami vandalismus. Měli bychom se asi víc dívat okolo sebe, protože zrovna na úpravách okolí Čekalíkovského rybníku bylo vynaloženo velké množství práce a ještě před otevřením nám tam už řádili vandalové,“ konstatoval místostarosta Vladimír Karpíšek loni na začátku léta s tím, že město v důsledku toho posílilo hlídky městské policie. Ovšem jak je v současnosti na celém areálu vidět, vandaly to nezastavilo.

Starost o areál zůstala Technickým službám, byť loni uvažovalo vedení města i o jiné formě údržby. „V současné době vyhodnocujeme modely té péče a vychází nám z toho, že bychom mohli mít nějakého člověka na dohodu a ten by měl na starost jen tento park,“ říkal loni o letních prázdninách starosta Jan Konvalinka s tím, že větší opravy a úpravy by dál prováděli pracovníci Technických služeb.

Poměrně vášnivé reakce vzbudil loni také nápad změny v přístupu ke kovové skluzavce v parku. U ní se radnice rozhodla zlepšit přístup. Podle rodičů některých dětí se dětem na vrchol skluzavky po svahu poměrně špatně dostává a tak vedení města rozhodlo o vybudování alternativního přístupu. „U skluzavky se počítá i nadále s osazením přístupových schodů. Ty jsou vyrobeny a osazeny budou v nejbližší době dle klimatických podmínek,“ uvedla tisková mluvčí města Eva Švehlová s tím, že původně byl přístup ke skluzavce koncipovaný jako adrenalinový, ale některým dětem může činit problém ho zdolat, proto se v jeho blízkosti postaví i klasické schody.

Tento nápad opět ale u veřejnosti vyvolal i nesouhlasné reakce, kdy zaznívaly reakce, že se v dnešní době dětem vše jen usnadňuje a podobně.

Komentáře