Druhý ročník dobříšského divadelního festivalu School Fest je na spadnutí

Zástupkyně škol, které se letos festivalu zúčastní na úvodní schůzce s místostarostkou Jindřiškou Romba (vpravo). Foto: Erik Pergl

DOBŘÍŠ – V Dobříši se opět se chystají nezapomenutelná divadelní představení mladých talentů na prknech, co znamenají svět. Přípravy na tuto zajímavou kulturní událost se rozjely v pátek 12. ledna v kavárně Velbloud v Dobříši, kde se konalo důležité setkání, jehož výsledkem bylo rozhodnutí o uspořádání druhého ročníku dětského divadelního festivalu School Fest. Očekává se, že i letos budeme moci obdivovat talentované mladé herečky a herce nejen z Dobříše, ale i z okolního regionu.

Na festivalu se letos představí šest základních škol: 1. ZŠ Dobříš zvanou Starka, ZŠ Trnka Dobříš,  ZŠ Rosovice a Základní školy Dobříš, Lidická, 2. ZŠ Dobříš zvané Novka a ZŠ Stará Huť.

Vedení zmíněných škol a město Dobříš si zaslouží velké uznání za podporu, kterou poskytují učitelkám a asistentkám, aby mohly připravit své žáky na jedinečný divadelní zážitek. Termín letošního festivalu je stanoven na 19. a 20. června a akce se uskuteční v Kulturním domě na Dobříši.

Druhý ročník festivalu navazuje na úspěch minulého roku, kdy se ve čtvrtek 8. června konal první ročník School Fest. Tehdy se sedm hereckých spolků, včetně obou základních škol z Dobříše a škol z Rosovic a Staré Hutě, postavilo před porotu a diváky, aby předvedlo své umění.

První ročník byl velkým úspěchem, s herci ponořenými do rolí a publikem, které se bavilo a povzbuzovalo je. Letos se očekává ještě větší úroveň přípravy a prezentace, přičemž organizátoři věří, že diváci opět nebudou zklamáni.

Více se o loňském ročníku školního divadelního festivalu na Dobříši dočtete ZDE.

Komentáře