Náměstí 17. listopadu trápí přemnožení potkani

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Potkal potkan potkana, to se zpívá v jedné písni Jiřího Suchého a dal by se použít i na situaci v našem městě. Přemnožení hlodavci totiž trápí obyvatele města, což na únorovém zasedání zastupitelstva připomněl zastupitel za SPD Jiří Novotný.

Ten požádal vedení města, zda by město nemohlo zvýšit počet prováděných deratizací během roku. „S touto žádostí se na mě obrátili obyvatelé bydlící v okolí náměstí 17. listopadu, kde je nyní větší výskyt potkanů,“ řekl Jiří Novotný, která sám osobně prý výraznější výskyt hlodavců nezaznamenal. „V naší lokalitě, kde bydlím, tam problém není, ale nevím, jak je to jinde, protože se nepohybuji městem po nocích, kdy ti potkani běhají,“ dodal zastupitel Novotný.

Starosta města uvedl, že město provádí deratizace kanalizace a dalších míst, kde se potkani vyskytují pravidelně. Nicméně přiznal, že ne vždy zcela úspěšně. „Na vině je mimo jiné to, že tak jak se mění to povolené složení deratizačních prostředků a nemohou být na bázi těch největších jedů, ale musí být ekologičtější, tak jsou méně účinné než v minulosti,“ reagoval příbramský starosta Jan Konvalinka (ANO) a dodal: „Pokud je ale někde ve městě problém s hlodavci, tak je dobré to nahlásit městskému úřadu.“ Na závěr pak přislíbil, že zajistí mimořádnou deratizaci v okolí náměstí 17. listopadu.

Nicméně problém s potkany není jen v okolí náměstí 17. listopadu, ale například také v centru, kdy není nouze vidět přejetého potkana i za bílého dne třeba v okolí Pražské ulice, u Hořejší Obory či Rynečku.

V minulém volebním období se o malý rozruch okolo potkanů postaral tehdejší místostarosta Martin Buršík, který prohlásil, že ještě v Příbrami potkana neviděl. Psali jsme ZDE. Reakce veřejnosti pak především na sociálních sítích na tento výrok tehdy byla poměrně výrazná…

Komentáře