Buršík: Přiznám se, že jsem potkana v Příbrami ještě neviděl. Nicméně jejich výskyt je nutné hlásit, třeba i přímo starostovi

PŘÍBRAM – V okolí Hořejší Obory, například v okolí tamního altánu, lze v posledních dnech spatřit poměrně dost potkanů. V této části města je tento problém dlouhodobý. Podle vedení města je potřeba objev potkanů hlásit. Odboru životního prostředí nebo i samotnému vedení města.

V posledních letech na přemnožení těchto hlodavců opakovaně upozorňovali obyvatelé nejen z okolí Hořejší Obory, ale také Rynečku a viděni byli také například v blízkosti mateřských škol v Jungmannově ulici. „V takovém případě je potřeba ihned informovat, klidně třeba nás tři, protože my všechny podněty dáváme na odbor životního prostředí a oni jednají okamžitě, ale já se vám přiznám, že jsem tady v Příbrami ještě neviděl potkana,“ říká místostarosta Martin Buršík.

Podle slov vedení města, jakmile takovýto podnět dorazí na odbor životního prostředí, tak ten jedná okamžitě a zajistí v dané lokalitě deratizaci. „Také rybáři, když je oslovíme, tak v okolí Hořejší Obory zasáhnou,“ doplnila místostarostka Zorka Brožíková.

Na území města se provádí každoročně plošná deratizace  a to v jarních a podzimních měsících. Zároveň hlodavce hubí ve stejném časovém období i 1. SčV., která se zaměřuje na kanalizační systém ve městě.

Problém přemnožených potkanů v oblasti Rynečku město už řešil v letech 2017 a 2019. V současné době také Technické služby Příbram budují u mateřských škol v Jungmannově ulici nové stání pro kontejnery na tříděný odpad. V minulosti i v jejich okolí byl zaznamenaný výskyt potkanů. „Toto nové stání by tomu mělo také zamezit,“ dodala Zorka Brožíková.

Přesunutí kontejnerů zlepší i pohyb po přilehlém chodníku.

Komentáře