Vězni v příbramské věznici změřili síly v závodě „Spartan Bytíz“

Foto: Věznice Příbram

BYTÍZ/PŘÍBRAM – Věznice Příbram letos opět uspořádal sportovní zážitek, který přinesl adrenalin a výzvy pro všechny účastníky a se rozhodla přivést do areálu atmosféru slavného překážkového běhu „Spartan Race“, avšak s vlastním názvem – „Spartan Bytíz“.

Organizátoři si přáli, aby zimní počasí s mrazem a sněhem, spolu s blátem a vytrvalým deštěm, prověřilo odvahu a sílu závodníků. Trasa běhu byla pečlivě vyměřena mezi ubytovnami a vycházkovými dvory s celkovou délkou 2,5 km v pěti okruzích.

Každé kolo obsahovalo tři stanoviště s různými překážkovými úkoly, které kladly důraz na fyzickou zdatnost a odhodlání překonat vlastní limity. Závodníci se museli vypořádat s úkoly jako zvedání břemene, převalování pneumatiky, dřepy se zátěží, nebo skok přes švihadlo. Celkem tak čelili 15 úkolům s fyzickou zátěží a jeden bonusový úkol na zkoušku paměti.

Pro většinu běžců bylo výzvou dlouhé a pozvolné stoupání s celkovým převýšením téměř 100 metrů. Avšak všichni účastníci se statečně vyrovnali s nástrahami trati, přičemž čas nejpomalejšího závodníka byl dvojnásobkem nejrychlejšího.

Ocenění za úspěch v této akci patří nejen samotným závodníkům, ale i všem zaměstnancům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu této nezapomenutelné události. Cílem takovýchto aktivit je nejen podpora sportovního ducha, ale i nabídka zábavy a ukázka možností trávení volného času pro vězněné osoby, přičemž se současně zvyšuje jejich fyzické i psychické zdraví a snižuje se riziko zapojení do nežádoucích činností.

Komentáře