Zastupitelé budou jednat o vodě i parkovacím domě v Milínské

Příbramské zastupitelstvo.

PŘÍBRAM – Dnes odpoledne se opět sejdou příbramští zastupitelé. Na programu jednání mají 22 bodů a jejich zasedání bude tradičně přenášeno také online.

Poměrně velká část jednání se týká výkupu, prodeje či převodu různých pozemků a zajímavější body jsou až ke konci programu. Mezi ně patří například Koncepce prevence kriminality 2024-2026, Smlouva o pronájmu a komplexním provozování infrastrukturního majetku města Příbram či bod 20 s názvem Memorandum o spolupráci – parkovací dům Milínská.

Poslední dva body se týkají diskutovaných témat, první dalšího vztahu mezi městem a firmou 1. SčV o provozování vodohospodářského majetku města v letošním roce poté, co zastupitelstvo na konci loňského roku rozhodlo, že si tento majetek bude město v následujících letech provozovat samo.

Druhý bod o parkovacím domu se týká záměru vybudování parkovacího domu na místě parkoviště v Milínské ulici, kdy Firma LDM Group Development a.s, jenž byla nedávno vybrána jako nový provozovatel hotelu Belvedere a restaurace v kulturním domě, nabídla městu spolupráci na jeho výstavbě.

„Městu chybí parkovací místa a každé, které tu vznikne je žádoucí. Byli jsme osloveni soukromou skupinou LDM Group, která nám navrhla spolupráci v tom, že my bychom poskytli pozemek s právem stavby a oni by tam postavili parkovací dům. Město by si tam nechalo stejný počet parkovacích míst pro volné parkování občanů zhruba ve stejné kapacitě, která tam nyní je, na tom parkovišti v Milínské a další patra by sloužila k účelům komerčním,“ konstatoval příbramský starosta Jan Konvalinka loni na podzim s tím, že by obě strany, tedy firma LDM Group Development a.s a město byly zastoupeny rovným dílem a po 50 letech by se měl tento parkovací dům převést do majetku města.

Zasedání začne jako vždy v 16 hodin a jeho průběh můžete sledovat online.

Komentáře