Milínská pro řidiče je hotová, chodci se k přechodům ale brodí bahnem

PŘÍBRAM – Milínskou ulicí už opět jezdí doprava. Nicméně chodci v jejím okolí na tom zatím moc dobře nejsou. Na vozovku se sice vrátilo značení přechodů pro chodce, ale dojít k nim je pro chodce opravdu dobrodružství. A to především z chodníku vpravo, bráno ve směru do centra.

Po dokončení prací, které, jak už se pomalu stává v Příbrami zvykem, trvaly o „něco“ déle, než se původně avizovalo, totiž nikdo nedokončil nástupy k přechodům pro chodce a na jejich místě je jen udusaná hlína. Případně v závislosti na počasí spíš bahno. Své o tom vědí například lidé, kteří si před Štědrým dnem v Milínské ulici chtěli koupit kapra. „Všichni, kteří si šli pro rybu, stáli prakticky ve vodě a blátě. Pro starší lidi nebo lidi se sníženou pohyblivostí je to doslova o zdraví,“ říká Miloslav Hrabák, který sám v Milínské ulici bydlí. Připomíná, že se nejedná jen o nástup před bývalou prodejnou rybářských potřeb, ale před všemi přechody a také upozorňuje na propad vozovky u vyústění Alšovy ulice do Milínské před vchodem do pivnice „66“.

Práce na výměně vodohospodářského majetku v Milínské ulici skončily začátkem prosince. V tiskové zprávě vedení města informovalo o pokládání asfaltu i o návratu autobusových spojů. Nicméně o chodnících ani zmínka. „Rekonstrukce se oproti plánovanému termínu protáhla, ale nyní je vše dokončeno a ulice může začít být využívána. Po pokládce povrchu dojde ještě k zakreslení přechodu s tím, že další vodorovné dopravní značení bude provedeno v jarních měsících,“ uvedl na začátku prosince v tiskové zprávě starosta Jan Konvalinka.

Vzhledem k tomu, že o celkové opravě Milínské ulice se mluví už od podzimu 2018 a má ji provést Ředitelství silnic a dálnic a oprava vodohospodářského majetku města byla jednou z podmínek pro to, aby k ní mohlo dojít (psali jsme ZDE), tak doufejme, že současný nedotažený stav chodníků nebude trvat až do této slibované opravy…

Komentáře