Kraj finančně podpoří výchovu na dopravních hřištích a další aktivity BESIPU

Ilustrační foto

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V loňském roce, který díky koronaviru patřil z pohledu dopravních nehod k těm nepříznivějším, na vozovkách ve středních Čechách podle statistik zemřelo 79 lidí a 239 bylo těžce zraněno.

Situace je o to horší, že na silnicích v kraji skončil život dvou dětí a dalších čtrnáct se muselo potýkat s těžkými zraněními. „Na bezpečí nám záleží. Proto v letošním roce opět podpoříme řadu aktivit BESIP v regionu. Patří mezi ně pravidelná soutěž mladých cyklistů, dopravní výchova na dopravních hřištích a další vzdělávací programy určené pro žáky základních a středních škol,“ uvedl náměstek hejtmanky Středočeského kraje Martin Kupka. Na tyto aktivity Středočeský kraj dedikuje jeden milion korun.

Středočeský kraj je smluvním partnerem Centra služeb pro silniční dopravu, jehož prostřednictvím se podílí na prevenci v oblasti BESIP. „Rada Středočeského kraje rozhodla o uvolnění částky jeden milion na aktivity, které by se po odeznění epidemie měly znovu rozeběhnout,“ dodává Martin Kupka.

Středočeský kraj se pochopitelně neomezuje jen na spolupráci s Centrem služeb pro silniční dopravu, ale zapojil se například do projektu Bezpečný Středočeský kraj a kromě toho se také přímo podílí na preventivních opatřeních v silničním provozu. „Jsme také součástí krajské komise BESIP, která se zabývá bezpečností a prevencí nehodovosti na silnicích ve spolupráci nejen s policií, ale také s Krajskou správou a údržbou silnic SK,“ připomíná rovněž náměstek hejtmanky Martin Kupka. Podle statistik je nejčastější příčinou dopravních nehod s fatálními následky nepřiměřená rychlost, proto se kraj zaměřuje mimo jiné na dopravně bezpečnostní opatření, jejichž cílem je regulovat rychlost aut tam, kde je velké riziko nehod.

Komentáře